Başlangıç / SOSYAL MEDYA / YouTube Kanallarına Kötü Haber
youtube-10-bin-izlenme-olmayan-kanallarda-reklami-kaldiriyor-2-

YouTube Kanallarına Kötü Haber

YouTube kanallarına kötü haber. Birçok kişi için artık baştan sonra bir kazanç kapısı haline gelen YouTube’un, yeni aldığı resmi bir karar ile bünyesindeki birçok kanalı zor durumda bırakacak cinsten görünüyor.

Alınan karar gelecek olursak eğer şu sıralar reklam çeken şirketler yüzünden sıkıntılı günler yaşayan  YouTube, çözümü böyle bir karar almakta bulmuş gibi görünüyor.

YouTube kanallarına kötü haber

Bugün YouTube yetkilileri tarafından yapılan bir açıklamaya göre, bundan sonra tüm videolarda toplamgörüntüleme sayısı 10.000’den az olan kanallarda reklam gösterilmesine kesinlikle izin verilmeyecek.

YouTube Yeni açılan kanalların çeşitli hileler ile popülaritesinin arttırılması sonucu ortaya çıkan haksız rekabet ortamını ortadan kaldırmak istemektedir. Bu vesile ile özgün içerik üreten kanalların da önünü açmış oluyor. Ayrıca engellenemeyen şiddet ve terörizm içerikli videolarda da reklam gösterilmesinin önüne geçilerek, marka değeri korunmuş oldu.

Ayrıca Youtube resmi blog sayfasında da resmen duyurulmuş durumda. Duyuru metni şu şekilde;

“6 Nisan 2017 tarihinden itibaren görüntüleme sayısı 10.000’den az olan kanalların videolarında reklam yayınlanmayacaktır. YouTube İş Ortağı Programındaki son değişiklikler hakkında daha fazla bilgiyi YouTube İçerik Oluşturucu Blogundan edinebilirsiniz.”

Kontrol Ediliyor

adil-kullanim-kotasi-ne-zaman-kalkiyor-

Adil Kullanım Kotası ne zaman kalkıyor?

Adil Kullanım Kotası ne zaman kalkıyor? Adil Kullanım Kotası yada bir diğer adı ile Adil Kullanım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir