Başlangıç / SAĞLIK&SPOR / Yoğurt Maskesi İle Cildinizi Yenileyin
yoğurt-maskesi-cildi-yeniler

Yoğurt Maskesi İle Cildinizi Yenileyin

Yoğurt maskesi ile cildinizi yenileyin. Cildinizi eğer düzenli bir şekilde yoğurt maskesi yaparsanız cildinizin yenilendiğini göreceksiniz. Peeling etkisi sayesinde ölü hücrelerinizden kurtulacaksınız. Daha ilk uyguladığınız an sizde cildinizin gerginleştiğini ve yumuşaklık hissi verir ve yumuşattığını göreceksiniz. Peki, yoğurt maskesinin cilde faydaları nelerdir? Yoğurt maskesi kaç gün de bir yapılır? Yoğurt maskesi nasıl yapılır? Gibi sorularınızın yanıtını vermeye çalıştık

Sizler için birkaç yoğurt maskesi tarifi

Siyah noktalardan kurtulmak için

Yoğurt ve limonun asitleri birleşince özellikle yağlı ciltlerde rahatlatma sağlar ve cildi nemlendirir. Bunun için yapmanız gereken 1 yemek kaşığı yoğurdu 2 yemek kaşığı limon suyu ile karıştırıp maskenizi hazırlayın. Cildinizde bulunan siyah noktalara ve leke olan yerlere güzelce uygulayınız. Yaklaşık 15 dakika beklettikten hemen sonra ılık su ile durulayınız.

Gözaltı lekelerinden ve şişliklerinden kurtulmak için

Uyumadan hemen önce sade yoğurdu gözaltlarınıza ince bir tabaka halinde masaj yaparak uygulayınız. 10-15 dakika beklettikten sonra hemen sonra ılık su ile durulayınız. Yoğurdun beyazlatıcı etkisi sayesinde sadece 2 hafta içinde gözle görünür sonuçlar aldığınızı göreceksiniz. Cildinizin rengini açmak isterseniz de bu yöntemi yüzünüze uygulayabilirsiniz.

İpeksi ve pürüzsüz yumuşak cilde sahip olmak için

Pürüzsüz ve ipeksi bir cilde sahip olmak için  1 yemek kaşığı yoğurda yarım çay kaşığı papatya yağı ekleyiniz ve hemen ardından cildinize masaj yaparak yuvarlak hareketler ile uygulayınız. Bu masajı 10 15 dakika yuvarlak hareketler yaparak devam ettiriniz. Daha sonra 15 dakika beklettikten sonra hemen ılık su ile durulayıp temizleyiniz.

Yoğurt Limon Maskesi Yapımı

İhtiyacımız olan malzemeler:

2 Yemek kaşığı yoğurt

1 Yemek kaşığı limon suyu

1 Yemek kaşığı bal

Cam Kase

Tahta Kaşık

Kullanımı: Tahta kaşık yardımıyla bal cam kâseye konulur. Üzerine ev yapımı yoğurt ile doğal bal eklenir. Daha sonra bütün malzemeler karıştırılır. Maskenin uygulanacağı cildin temiz olması önemlidir. Bu nedenle maske uygulanmadan önce mutlaka cilt uygun temizleyici ürünler ya da doğal yollarla temizlenmelidir. Cilt temizleme işlemi bittikten sonra maske cildin tüm bölgelerine uygulanır.

NOT:Bu vermiş olduğum çeşitli yoğurt masajlarını haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Sizde yoğurdun cildinize ne kadar etki verdiğini göreceksiniz. Eğer aklınıza takılan herhangi bir şey varsa sizde yorum kısmından yazabilirsiniz.

 

 

Kontrol Ediliyor

cikolata-tansiyonu-dusuruyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor… Yediden yetmişe herkesin çok fazlası ile sevdiği çikolatanın insanı mutlu etmesinin dışında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir