Başlangıç / SOSYAL MEDYA / Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar?
sosyal-medya-uzmani

Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar?

Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar? Sosyal medya uzmanları neler yapar? Bu makalede sizlere bunlardan bahsedeceğiz. Özellikle de sosyal medyada iş yapmak isteyen kişilerin sıklıkla arar olduğu sosyal medya uzmanları neler yapar bu makalemizde bahsedeceğiz…

Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar?

Bir şirketin sosyal medya bağlantılarını yöneten kişiye sosyal medya uzmanı denir. Son dönemde sosyal medyanın kullanımın artmasıyla bu işe ilgi de aynı oranda artmıştır.

Sosyal Medya Uzmanı ne yapar?

Hedef, sosyal medya pazarlama yol haritasının tüm yönlerini stratejik olarak istismar ederek kademeli olarak üstün müşteri katılımı ve samimi, web sitesi trafiği ve gelir elde etmektir.

Sosyal medya uzmanları, her bir sosyal medya bölümünün nasıl çalıştığını ve içeriği bu kanallar üzerinde yoğunlaşacak şekilde nasıl optimize edeceği konusunda sağlam bir anlayışa sahip olmalıdır. Marka adına ilgili konuşmalara katılmak ve müşterilere destek vererek ürünü yumuşak bir şekilde satmak da sosyal medya uzmanının sorumlulukları arasındadır.

Sosyal Medya Uzmanlarının Sorumlulukları Nelerdir?

-Rekabetçi araştırma, platform belirleme, kıyaslama, mesajlaşma ve kitle tanımlama yoluyla sosyal medya stratejisi oluşturma ve uygulamalıdır.

-Anlamlı bağlantılar kuran ve topluluk üyelerini harekete geçirmeye teşvik eden günlük içeriği (orijinal metin, resim, video veya HTML) üretmeli, düzenlemeli ve paylaşmalı.

-Şirketin sosyal içeriğinin görünürlüğünü artırmak için her platformda şirket sayfalarını ayarlamalı ve optimize etmeli.

 

-Tüm topluluk için bir denetleme politikasına uygun olarak kullanıcı tarafından üretilen tüm içeriği denetlemeli.

-Uygun sosyal verileri, analizleri ve en iyi uygulamaları yakalayıp analiz ederek ve ardından bilgi üzerinde hareket ederek sürekli iyileştirme yapmalı.

-İtibarı yönetmeli, kilit oyuncuları belirlemek ve eylemleri koordine etmek için diğer departmanlarla (müşteri ilişkileri, satış vb.) birlikte çalışmalı.

 

Kontrol Ediliyor

adil-kullanim-kotasi-ne-zaman-kalkiyor-

Adil Kullanım Kotası ne zaman kalkıyor?

Adil Kullanım Kotası ne zaman kalkıyor? Adil Kullanım Kotası yada bir diğer adı ile Adil Kullanım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir