Başlangıç / SAĞLIK&SPOR / Şişkinlik Nasıl Önlenir?
siskinlik-nasil-onlenir

Şişkinlik Nasıl Önlenir?

Şişkinlik Nasıl Önlenir? Bazı kişiler yemek yedikten hemen sonra şişkinlik yaşarken bazıları için bu sürekli devam eden bir durumdur. Şişkinliğin pek çok nedeni olabileceği gibi bu nedenleri başlıcaları karbonhidrat ağırlıklı beslenme ve stresten kaynaklanmaktadır. Peki doğal yöntemler ile şişkinlik nasıl önlenir?

Şişkinlik Nasıl Önlenir?

Koyu yeşil yapraklı sebzeler

Bolca yeşillik tüketmek sadece genel sağlığınız için değil aynı zamanda mideniz için de çok faydalıdırlar. Uzmanlara göre yemeğe doğal zeytinyağı ve limon ile lezzetlendirme yapıp bir avuç roka, hindiba yada kırmızı hindiba ile başlamak sindirimi fazlası ile kolaylaştırmaktadır.

Lahana, ıspanak, tere, brokoli, roka, pazı gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler sindirim yollarındaki şişkinliği, gazı ve kabızlığı fazlası ile önlemektedir.

Kereviz

Kerevizin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bitmeyen faydalarından bir tanesi de şişkinliği önlemesi olarak bilinmektedir.

Doğal olarak su ile dolu olan bu faydalı yiyecek metabolizmanızı hızlandırarak fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı beslenme uzmanı Linda Booth, adet dönemi öncesinde yaşanan şişkinliğin çaresinin de kereviz olduğunu söylemektedir.

Aktif kömür

Kulağa oldukça şaşırtıcı ve tuhaf gelse de kömür gaza bağlı ağrıyı yatıştırmaya yardımcı olmaktadır. Kömür midede depolanan çok zararlı olmayan fakat rahatsızlık veren asit ve gazları emiyor. Skilton, şişkinlik sorunu yaşayanlara kömür tabletlerini önerilmektedir.

Kontrol Ediliyor

cikolata-tansiyonu-dusuruyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor… Yediden yetmişe herkesin çok fazlası ile sevdiği çikolatanın insanı mutlu etmesinin dışında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir