Başlangıç / SAĞLIK&SPOR / Saç Yağlanmasına Kesin Çözüm
sac_yaglanmasina_karsi_kesin_cozum_cay_kizlarnedio

Saç Yağlanmasına Kesin Çözüm

Saç yağlanması nasıl önlenir?… Kafa derisinin aşırı derece yağ üretmesi sonucu oluşan yağlı saçlar günümüzde bir çok insanın sorunu haline gelmiş durumda. Saçların yağlanmasının en asıl sebebi ise düzenli ve tutarlı bir saç temizliği eksikliği, toksinlerin, kirlerin ve diğer maddelerin birikmesine ve yağlı liflerin oluşmasına neden olması olarak uzmanlar tarafından gösterilmektedir.

Bunun dışında yağlı saçlara genetik bir yatkınlık olup olmaması, uygun olmayan saç bakımı ürünlerinin yada yöntemlerinin kullanıp kullanmaması yağlı saçlara neden olabilmektedir.

Peki saç yağlanması nasıl önlenir? İşte size en basit formülü açıklıyoruz;

Saç yağlanmasına karşı kesin çözüm “çay”

Şampuandan hemen sonra saçlar ayrıca seyreltilmiş bir çay karışımı ile durulanabilir. Çay, yağlanmayı azaltarak sıkılaştırıcı olarak işlev gören tanik asit içermektedir. Bunun için bir bardak su ile çay yapraklarını kaynatınız. Ilık olduğunda, çay suyunu kafa derisi ve saç üzerine uygulayınız ve bir süre bu şekilde bekletiniz. Daha sonra su ve şampuan ile iyice yıkayınız.

Bu yöntemi belirli aralıklar ile yaptığınız zaman bir süre sonra yağlı saçlardan kurtulacaksınız.

Kontrol Ediliyor

cikolata-tansiyonu-dusuruyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor… Yediden yetmişe herkesin çok fazlası ile sevdiği çikolatanın insanı mutlu etmesinin dışında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir