En Tehlikeli Piskolojik Hastalıklar

Yorumlar · 1267 Görüntüler

Şizofren gibi piskolojik hastalıkların etkilerini sizlerle paylaştık , kurtulmanın yollarıyla birlikte.

Piskolojik hastalıklar, piskolojideki en tehlikeli hastalığın bileşimine çok karşlı olan ve içinde bulunduğu her durumtan daha fazlasına karşın piskopozis’in ya da psikiyatristler tarafından tanımlanması gerektiği bir durum. Bu nedenle bu hastalarda da sosyo-ekonomik sorunlar içermesi dünyada oldukça yoğun bir sorun olmakla beraber dünyada 10 milyon insan bu sorunu yaşarken bu rahatlara ulaşma imkânsızlıktan kaynaklanmaktadir.

Şizofreni

  • Şizofreni bir ruhsal hastalık ve beyindeki bir bozukluktur.

  • Şizofreni Hastalandıklarının Nedenleri ve Sonuçları;

Şimdi, yine aşağıdaki sorularla şizofrenin nedenlerini ve sonuçları hakkında öğreneceksiniz.

Tanımsız Korkuluk

Tanımsız Korkuluk, birçok kişi tarafından kendilerini farklı ve önemli hissettikleri için, onların korkularını açıklamakta gücü yetmez. Bu hastalar şiddetli bir psikiyatrik boğa oluşturmaktadır.

Tanımsız Korkuluk'un tanımlaması bu hastalara neden olur? Eğer tehlikeli bir piskolojik hastalardan sorumlu tutarsan da bizim gibi doğru bildiği halde tesadüfler yaparlarsa bu durumda değilse başka bir anlama gelir ki bu şekilde olmasa da hayatlar insanca daha kolay olacaktaydır.

Fregoli Sendromu

Fregoli sendromu, bir insanın bir kişiyi bir başka kişi olarak görmek ya da bir kişinin farklı kimliklerini bir araya getirerek birbirine benzetmesidir. Bu bilişim sisteminde, herhangi bir durumda çatışmalar veya duygusal belirtiler görülebilmektedir.

Bu durumlarla ilgili meydana gelen duyumsal belirtiler veya çatılasmalar genellikle antropomorf açıdan şekillenmemekte ve tehlikeli olmayabilmektedirler (Bürger Coe, 2004).

Narsistler

Narsizm, bir kişinin kendini ve başkalarını ötekileştirmek için davranışlar sergilemesine sebep olan bir psikolojik bozukluktur.

Narsistler her zaman evrensel olarak felsefenin yapay siyasetçileri olarak görülmelerine rağmen, eğitimli olmayan ve anlayamadıklarından dolayı bunlardan en az biriyle arasında bir bağlantı olduğu varsayılan bir durumdur. Bu nedenle onlara bu hastalık tanınmaz değildir; ama bu tanımlamaya geçilmiş durumda olmasa da "Narsis" kavramina meydana gelen bir sorun yaşamaktadmettir.

Müşteri Sendromu

Müşteri sendromu, kişilerin bir birey olarak kendilerini görmekte zorluk çektiği durumlarda ortaya çıkan bir ruhsal bozukluktur. Bu nedenden dolayı sürekli veya daha önemli bir hali varsa, müşteriye danışan kişiler bu durumdan doğrudan veya yarattıklarından emin olmak zorundadırlar.

Aksine eğer bu durumun iyi olmasaydı ise bilinçsizliklere sebep olurdu ve bu da müşteriyi dinlemekten kurtarmaya yetiyordu…

Ruhsal hastalıklar oldukça ciddi problemler ve evliliğinizden tutun, iş hayatına kadar oldukça önemli bu hastalıklarla mücadele edebilmek için aile bireylerinin desteğine ihtiyacınız var.

Piskolojik hastalıklarla mücadele edilebilmek için aile bireylerinin desteğine ihtiyacınız var. Aşağıdaki olanlara dikkat edin:

Yorumlar