Başlangıç / SAĞLIK&SPOR / Nikotin İçeren Gıdalar Nelerdir ?
nikotin-iceren-gidalar-nelerdir-kizlarnedio

Nikotin İçeren Gıdalar Nelerdir ?

Nikotin İçeren Gıdalar Nelerdir? Nikotin içerikli temel gıdalar nelerdir? Bu makalemizde sizlere nikotin içeren gıdalardan bahsedeceğiz…

Nikotin İçeren Gıdalar Nelerdir?

Patlıcan

Nikotin konsantrasyonunda en zengin yiyecek patlıcandır. Patlıcan 100 ng / g nikotin konsantrasyonunu içerir. Bu sebze aynı zamanda çok iyi bir besin kaynağı olan fiber, B1 vitamini, B6 vitamini ve potasyum kaynağıdır. Michael T. Murray’ın “Şifa Gıdaları Ansiklopedisi” ne göre patlıcan tüketiminin sağlık yararları doğrudan nasunin adı verilen güçlü bir antioksidan varlığı ile bağlantılıdır. Nasunin bedeni serbest radikal hasarına karşı korur, aşırı demir vücudundan kurtulmaya yardımcı olur ve kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur.

Yeşil Domates

 Yeşil domatesler ayrıca diyet nikotini de içerir. Yeşil domateslerin nikotin içeriği 42,8 ng / g’dır. ABD Tarım Bakanlığı’na göre, yeşil domatesler aynı zamanda potasyum, fosfor, vitamin C, folat ve kalsiyum için iyi bir besin kaynağıdır.Karnabahar

Karnabahar, başka bir nikotin kaynağıdır. Karnabahar içinde bulunan nikotin konsantrasyonu 16.8 ng / g’dır. Karnabahar aynı zamanda K vitamini, C vitamini, folat ve elyafın mükemmel bir besin kaynağıdır. Karnabaharın düzenli olarak tüketilmesi, bazı kanser türlerine karşı koruma, vücutta detoksifikasyon ve romatoid artrite karşı korunma gibi bazı sağlık yararlarını artıracaktır.

Patates

Patatesler, 7.1 ng / g nikotin konsantrasyonunu içerir. Patates aynı zamanda B6 vitamini, A vitamini ve potasyumun da çok iyi bir besin kaynağı. Bu besin maddelerinin kombinasyonu, fırında pişirilmiş veya haşlanmış patateslerin tüketilmesini kardiyovasküler hastalığa karşı etkili bir koruma sağlar. Fırında pişirilmiş veya haşlanmış patates tüketen insanlar kalp krizi riski daha düşük ve sıklıkla patates tüketmeyen insanlardan daha düşük kan basıncına sahipler.

Çay

Araştırmalar hem kafeinli hem de kafeinsiz yeşil çayın ve siyah çayın az miktarda nikotin bulunduğunu gösteriyor. Anlık çayların, demlenmiş çaylardan çok daha yüksek bir nikotin içeriği olduğu gösterilmiştir.

Biberler ve Kapsikler

Yaygın biberlerin hem nikotin alkaloidleri olan solanin ve solanadin olduğu rapor edilmiştir. En yaygın biberlerin, 100 gr. da 7.7 – 9.2 mg olduğu tahmin edilmektedir.

Kontrol Ediliyor

cikolata-tansiyonu-dusuruyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor… Yediden yetmişe herkesin çok fazlası ile sevdiği çikolatanın insanı mutlu etmesinin dışında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir