Başlangıç / MAGAZİN / Murat Boz Hakkında Bilinmeyenler
Murat-boz-gerçekleri

Murat Boz Hakkında Bilinmeyenler

Murat Boz 7 Mart 1980 yılında Zonguldak Ereğli ilçesinde doğmuştur.Babasının ismi Cafer annesinin ismi ise Ayşe Nedret’dir. Eğitim hayatına Zonguldak’ta başlamıştır İlk ve Orta öğretimini tamamlamıştır burada.Lise hayatına 1995 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini kazandıktan sonra İstanbul’a gelmiştir.

Atatürk Kültür Merkezi, yerlerde konserlerde vokaller yaptı.1988 yılında ise Milliyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu liseler arası müzik yarışmasında erkek solist dalında Türkiye’de birinci olmuştur.
Üniversite hayatına ise 1999 yılında Bilgi Üniversitesi Jazz Vokal Bölümünü bursu olarak kazanarak başlamıştır.Daha sonra ise 2003 yılında girmiş olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet

Konservatuvarı Temel Bİlimler Bölümünde devam etmiştir.Uzun bir süre Tarkan’ın vokalistiğini yapan Murat Boz eğitimine halen devam etmektedir.

Eski bir Grup Rapsodi solisti olan Boz,2006 yılında ”Aşkı Bulamam Ben” isimli parçası ile Pop Mğzik hayatına çok hızlı bir giriş yapmıştır.

Şarkı söylemekten büyük zevk alan Murat Boz,Demet Sağıroğlu,Shakira,Nazan Öncel,Tarkan,Emel Müftüoğlu,Zeynep Dizdar,Nil Karaibrahimgil,Nazan Öncel ve Zeynep Mansur gibi isimlerin albüm ve sahne performanslarında çalışmıştır.Bunların yanı sıra bazı reklam müziklerinde seslendirme yapmıştır.

Murat Boz kariyerine 2006 yılında yayınlamış olduğu single çalışması olan Aşkı Bulamam Ben singlesi ile çıkış yapmıştır.Ardından ise 2007 senesinde başında ilk stüdyo albümü Maximum’u yayınlamıştır.Aynı yıl Kral Tv Video Müzik Ödüllerinden,Altın Kelebek Ödüllerinden ve İstanbul Fm Altın Ödüllerinden En iyi çıkış yapmış olan Erkek

Sanatçı dalında ödüller almıştır.2008 senesinde ilk EP çalışması olan ‘Uçurum’u yayınlamıştır.Bir yıl sonra ikinci stüdyo albümü olan Şans’ı yayınlamıştır.Albümünde bulunan ,”Buralardan Giderim”,”Her Şeyi Yak”,”Gümbür Gümbür”,”Para Yok” ve ”Özledim” şarkılarını kliplendirmiştir.İki Medeni İnsan şarkısının klip versiyonunda Soner Sarıkabadayı ile düet yapmıştır.Mart 2010 da ise ikinci single çalışması olan ”Hayat Sana Güzel’i yayınlamıştır.

12 Nisan 2011 de ise üçüncü stüdyo albümü olan Aşklarım Büyük Benden ile aynı adı taşıyan şarkısını klibi ile birlikte yayınlamıştır.9 Mayıs 2011 yılında ise albümünü piyasaya sürmüştür.Ardından ise albümde ki ”Hayat Öpücüğü”,”Kalamam Arkadaş”,”Geri Dönüş Olsa”,”Soyadımsın” ve ”Bulmaca” şarkılarını da kliplendirmiştir.Bu şarkılardan çıkış yapmış olan Kalamam Arkadaş ve Geri Dönüş Olsa resmi listelerin zirvesine yükselmeyi başarmıştır.

Murat Boz son olarak en çok sevilen şarkılarından oluşan remix albümü oluşturmuştur.Albümünün ismi Dance Mix’tir.Albümünün ilk klibini ise Özledim şarkısının remix versiyonunu çekmiştir ikinci ise kliplenen şarkısı olan Geri Dönüş Olsa adlı şarkısı olmuştur.
Murat Boz Askerliğini bedelli olarak 2011 yılında yapmıştır.


Murat Boz Doğum Tarihi:  07 Mart 1980 36 Yaşında


Murat Boz burcu:  Balık


Murat Boz Kilosu:  76


Murat Boz Boyu:  1.85


Murat Boz Göz Rengi:Ela


Murat Boz Saç Rengi: Açık Kahverengi(Orjinali)


Murat Boz Eğitim Durumu: Üniversite Mezunu


Murat Boz Sevgilisi: Aslı Enver


Murat Boz Evli mi:


Murat Boz Eşi:


Murat Boz instagram Hesabı: /muratboz


Murat Boz Twitter Hesabı:  @muratboz


Murat Boz Facebook Hesabı: /muratboz


Murat Boz Snapchat Adresi:Murat Bozun Snapchat ismi Bilinmiyor bulan olursa yazabilir yoruma


Murat Boz Swarm Adresi: Bilinmiyor bulan olursa yazabilir yoruma


Murat Boz Albümleri

2007-Maximum

2009-Şanş

2011-Janti

Filmleri Ve Dizileri

2017- Kardeşim Benim 2

2017 – Dönerse Senindir

2016 Kardeşim Benim

2014 Hadi İnşallah-Pucca

2007 Hepsi1

2004 Avrupa Yakası 1.Sezon

Kontrol Ediliyor

Beşiktaş’ın Yeni Seksi Yengesi Yürek Hoplattı

ALANYASPOR‘dan Beşiktaş’a transfer süreci başlayan Vagner Love’un güzeller güzeli eşi Lene Pires, Instagram’daki paylaşımlarıyla dikkatleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir