Başlangıç / SAĞLIK&SPOR / Limonlu Suyun Yararları
limonlu-suyun-yararlari-kizlarnedio

Limonlu Suyun Yararları

Limonlu Suyun Yararları… Sabah içilen ılık limonlu suyun faydaları saymak ile bitiremeyiz. Sabah gözünüzü açtıktan sonra mutfağa gidip biraz suyun içine limon sıkıp içiyoruz. Suyun ılık olmasına dikkat ediniz.

Limonlu Suyun Yararları

Sabahları içmiş olduğunuz ılık limon suyu kafein bağımlılığına son verecektir. Ilık limon suyu içmenin, özellikle de kış aylarında birden çok yararı mevcuttur. Bu güzel kafein alternatifini hazırlaması ise oldukça çok kolaydır; bir bardak ılık suya yarım limonun suyunu sıkmanız yeterli.

  • Limon suyunun faydalarından yararlanmak için, sabahları güne bir bardak ılık suyun içine sıktığınız yarım limon suyu ile başlayabilirsiniz.
  • Kronik hastalıklar ile mücadele etmek için vücuttaki alkalin dengesini korumak çok önemli ve hassas bir noktadır. Limonun içerisinde asit olmasına rağmen, tüketildiği zaman vücudun alkalize olmasına yardımcı olmaktadır.
  • C vitamini açısından oldukça zengin olan limon, aynı zamanda bağışıklık ve sindirim sistemlerinin düzenli olarak çalışmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca vücudun kanser ile savaşmasına ve yaraların çabuk iyileşmesine de yardımcı olmaktadır.
  • Limon suyu vücudun kandaki toksinleri gidermesine yardımcı olmaktadır.
  • Limon suyunun içerisinde bulunan asit, besinlerin kan şekeriniz üzerindeki etkilerini hafifletmektedir.
  • İçermiş olduğu pektin lifler sayesinde limon açlık hissini de azaltmış olacaktır. Genel anlamda alkali besinleri daha çok tüketirseniz eğer, daha hızlı kilo verirsiniz.
  • Limon suyu vücudu iyice temizleyip, toksinlerden kolayca arındırılmasını sağlamaktadır. Bu vesile ile, idrar yolunuz sağlığını korumaktadır.
  • Taze limon suyu böbrekleri ve sindirim sistemini temizlemektedir. Vücudun toksinleri atmasına yardımcı olmaktadır.
  • Limon suyunun içinde bulunan C vitamini vücudun kalsiyumu dışa atmasına  ve bu vesile ile kemik erimesi ile savaşmaya yardımcı olmaktadır.
  • Ayrıca C vitamini kırışıklığa ve siyah noktalara da falzası ile iyi gelmektedir. Kandaki toksinleri temizlemektedir. Sabahları içmiş olduğunuz ılık suyun etkisini arttırmak için, limon suyunu doğrudan cildinize de sürebilirsiniz.

Limon suyunun içerisinde bulunan potasyum, beyin ve sinir hücrelerine yardımcı olmaktadır. Konsantrasyonu ve hafızayı güçlendirip, sinir sistemini sakinleştirir. Zihniniz stres altında iken, vücudunuz C vitamini kaybetmektedir. Limon suyu, bu vitaminleri geri kazanmanızı sağlamaktadır.

 • Bir bardak sıcak suya bal ile beraber koyulup, karıştırıldığında nezle ve grip ile savaşmada çok etkilidir.
 • Bir tatlı kaşığı limon suyu, bir miktar ılık su ile karıştırılıp yemeklerden hemen önce tüketildiğinde, nefes alımına yardımcı olmaktadır.

Bununla beraber limon suyu kilo vermek adına çok etkilidir. Her gün sabah aç karnına yardım çay bardağı limon suyu tüketildiği zaman metebolizmayı hızlandırıp daha hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Kontrol Ediliyor

cikolata-tansiyonu-dusuruyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor… Yediden yetmişe herkesin çok fazlası ile sevdiği çikolatanın insanı mutlu etmesinin dışında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir