Başlangıç / SAĞLIK&SPOR / Kilo vermek için ne kadar yürümek gerekiyor?
yuruyerek-spor-yapma

Kilo vermek için ne kadar yürümek gerekiyor?

Kilo vermek için ne kadar yürümek gerekiyor? Yürümek hem keyifli hem de zahmetsiz bir sportif aktivite olarak görünmektedir. Peki kilo vermek için ne günde ne kadar yürümek gerekiyor? Özel bir diyet programına ihtiyaç duymadan, kendinizi bir spor salonuna kapatmadan yürüyerek 5 ayda 10 kiloya kadar zayıflamanız mümkün. Elbette sürekli olarak istikrarlı bir şekilde yürümeniz gerekmektedir.

Kilo vermek için ne kadar yürümek gerekiyor?

Öncelikli olarak bunu hayatınızın bir parçası haline getirmek isteyenlerdenseniz eğer öncelikli olarak doktorunuza danışıp sağlık durumunuzun elverişliliği hakkında detaylı bilgi ve onay almanız çok önemli ve hassas bir durumdur. Yürümeye başlamak için bir engeliniz yoksa eğer haftada 3 gün 15 dakikalık yürüyüşler ile başlayabilirsiniz.

Daha sonra ise bu süreyi arttırarak her gün 30 ile 60 dakika arası yürüyüşler yapabilirsiniz. Dik bir duruş ile yürüyüş yapmak size daha kolay bir yürüyüş seansı sağlayacaktır. Kendinizi çok yormadan hafif yürüyüşler ile başlayıp zamanla kademeyi arttırmanız gerekiyor.

Dediğimiz gibi öncelikli olarak kendinizi yormadan öncelikle hafif tempoda başlayınız. Daha sonra zamanla bu hafif tempoyu arttırarak hızlı yürüyüşe geçiniz.

Bu hızlı yürüyüş sayesinde hem fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız hemde daha sıkı fit bir bedene sahip olacaksınız.

Kontrol Ediliyor

cikolata-tansiyonu-dusuruyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor… Yediden yetmişe herkesin çok fazlası ile sevdiği çikolatanın insanı mutlu etmesinin dışında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir