Başlangıç / SAĞLIK&SPOR / Kilo Nasıl Verilir?
kilo-vermek

Kilo Nasıl Verilir?

Kilo Nasıl Verilir? Bir çok insanın en çok sorun yaşadığı kilo artık internet ortamında da sık sık aranan konulardan biri olmuş durumda. En çabuk nasıl zayıflarım? Evde hızlı kilo nasıl verilir? 5 kilo nasıl verilir? soruları artık hemen hemen hepimiz görüyoruz.

Kilo Nasıl Verilir?

Şimdi sizler için kilo nasıl verilir konusunda bir kaç öneri ve tavsiyede bulunacağız. Öncelikli olarak eğer obezite gibi ciddi bir sorununuz var ise öncelikle bir doktora diyetisyene başvurmanızda yarar var. Bu yazımızda ayrıca diyet yapmadan kilo vermek nasıl oluyor anlatacağız.

Çoğu kişi kilo vermek konusunda onu yeme bunu yeme kahvaltıda kibrit kutusu kadar peynir ye v.s. uzar gider. Aslına bakacak olursanız eğer bilinçli bir şekilde düşünüp kendi diyetinizi kendiniz yapabilirsiniz. Örnek veriyorum akşam saat 6’dan sonra ekmek ve ağır yemek tarzı yiyeceklerden uzak durup sadece yeşillik ve benzeri hafif gıdalar tüketebilirsiniz.

Obezite ve ciddi kilo sorunu olanlar haricindeki biraz kilo vermeye çalışanlar için öneri ve tavsiyemiz yemek yemeden her gün kendinizi aç bırakarak kilo veremezsiniz. Aksine ciddi sağlık sorunları yaşamaya başlarsınız.

Şimdi öncelikli olarak kesinlikle uzak durmanız gereken yiyeceklerden bahsedeceğiz. Asitli ve gazlı içeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Cips gibi yağlı yiyeceklerden de bir süre uzak durmanızda yarar vardır. Hamur işi yiyeceklerden de uzak durursanız daha rahat kilo verirsiniz. Fakat haftada bir kaç kez 2-3 parça hamur işi yemenizde bir sorun olmaz abartmamak şartı ile.

Yemek yeme konusunda öneriler

Kilo vermek için şimdi sizlere günlük yemek nasıl yiyebilirsiniz onu açıklayacağız. Sabah kahvaltınızı standart bir şekilde yiyebilirsiniz. Ekmek ve hamur işlerini fazla tüketmek yerine daha çok salatalık domates biber peynir zeytin v.s. tüketirseniz daha sağlıklı olur. Sabah kahvaltısında mutlaka domates, salatalık, biber, (acıda olabilir) peynir ve zeytin olmasına özen gösteriniz.

Öğle yemeğinde ise günlük olarak nasıl yemek yapıyorsanız o tarz devam etmenizi öneriyoruz. Yani kilo vermek için diyet yiyecekleri yapmanıza kesinlikle gerek yoktur. Öğle yemeğinde dikkat etmeniz gerekenler ise çok aşırı ekmek tüketmemek. Bunun aksine yapmış olduğunuz yemekten daha çok tüketebilirsiniz. Öğle yemeğinde de tıpkı sabah kahvaltısında olduğu gibi salatalık ve domatesi eksik etmeyiniz. Ayrıca öğle yemeğinde mutlaka salata olsun. Eğer domates salatalık var ise salata yapmayın. Yada domates salatalık ve marul salatası yapabilirsiniz.

Akşam yemeğinde ise öğle yemeğine nazaran biraz daha hafif yiyecekler ile yapabilirsiniz. Tıpkı öğle yemeğinde olduğu gibi ekmekten biraz daha uzak durup daha çok yemek tüketebilirsiniz. Ayrıca akşam yemeğinin saat 6’yı geçmemesine özen gösteriniz.

Akşam yemeğini de yedikten sonra artık yemek yememeniz de fayda vardır. Yani saat 6’dan sonra meyve tüketmeniz eğer çok acıkırsanız yeşillik salatası yapıp üzerine zeytin yağı döküp yanına bir kaç kilo yapmayan yiyecek ile geçirebilirsiniz.

Kilo Vermenin Sırları

Kilo vermenin sırları… Şimdi gelelim işte o ince noktalara. Öncelikle her sabah aç karnına taze sıkılmış yarım çay bardağı limon suyu tüketiniz bu çok önemlidir. Neden diye soracak olursanız eğer limon suyumetabolizmayı hızlandırma etkisi vardır.

Bir diğer ayrıntı ise her gün mutlaka en az 2 saat hızlı tempoda hızlı yürüyüş yapınız. Bunu sürekli hale getirirseniz daha kolay kilo verirsiniz.

Akşam 6’dan sonra bol bol meyve tüketmenizi öneriyoruz. Genellikli olarak mevsimler meyveler tüketirseniz daha yararlı olacaktır.

Evde olduğunuz zamanlarda ise yarım saat egzersiz hareketler yaparak kilo verme aşamasını hızlandırabilirsiniz. Bunu da sürekli hale getirmenizi tavsiye ediyoruz.

Konu ile ilgili olarak görüş, öneri ve isteklerinizi bu makalemizin altına yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.

Kontrol Ediliyor

cikolata-tansiyonu-dusuruyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor… Yediden yetmişe herkesin çok fazlası ile sevdiği çikolatanın insanı mutlu etmesinin dışında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir