Başlangıç / SOSYAL MEDYA / iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?
iphone-garanti-sorgulama-

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır? Bu makalemizde iPhone garanti sorgulama rehberi ile karşınızdayız. Garanti kelimesine Teknolojik ürünler satın alanlar daha fazla önem göstermektedir. Seri üretimde yaşanabilecek sorunlar yada cihazı satın aldıktan hemen sonra başına gelebilecek herhangi bir olay, garanti kavramını daha fazla önemli hale getirmektedir.

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?

Bir başka konu olan ikinci el piyasasında ise satın alınan teknolojik ürünlerin garantilerinin devam edip etmediğini doğru bir şekilde öğrenmek, sancılı bir süreç olabilmektedir. Apple, bu süreci daha basit hale getirerek, iPhone garanti sorgulama hizmeti ile karşımıza çıkıyor.

Biz de bu haberimizde; Apple’ın sitesi üzerinden iPhone garanti durumu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını, iPhone teknik destek süresini ve AppleCare koruma planı için iPhone’un uygun olup olmadığını nasıl öğrenebileceğinizi anlatıyoruz.

iPhone garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır?

1. Adım: Apple’ın kapsamı denetle sayfasını buraya tıklayarak açın.

2. Adım: Açılan sayfada; “Donanımınızın seri numarasını girin” bölümü ve “Lütfen kodu girin” bölümleri yer alacaktır. Donanımınızın seri numarasını girin bölümüne iPhone’un seri numarasını, kodu girin bölümüne ise ekranda beliren kodu giriniz.

iPhone seri numarası nasıl bulunur?

iPhone’un seri numarasınıAyarlar>Genel>Hakkında bölümündeki “Serinumarası” kısmından öğrenebilirsiniz.

3. Adım: Kutucuklara gerekli bilgileri girdikten sonra iPhone garanti durumu hakkında bilgiler Türkçe olarak sizleri karşılayacak.

Bu bölümde; geçerli satın alma tarihi, telefonla teknik destek süresi, onarım ve servis kapsamı ve AppleCare koruma planı için uygunluk bilgileri yer alıyor.

4. AdımOnarım ve Servis Kapsamı seçeneğinin altında “Tahmini SonKullanma Tarihi” bölümü yer alıyor. Buradan iPhone’un ne zamana kadar garantisinin olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kontrol Ediliyor

adil-kullanim-kotasi-ne-zaman-kalkiyor-

Adil Kullanım Kotası ne zaman kalkıyor?

Adil Kullanım Kotası ne zaman kalkıyor? Adil Kullanım Kotası yada bir diğer adı ile Adil Kullanım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir