Başlangıç / SOSYAL MEDYA / iPhone 8 Özellikleri
iphone-8-ozellikleri-

iPhone 8 Özellikleri

iPhone 8 özellikleri… 10. yıla özel iPhone modelinin iPhone 8 olmadığını baştan belirtmek gerekecek. Etkinlik gününün yaklaşması ile birlikte öğrendiğimiz bu bilgi yanlış çıkmadı ve özel model olarak tanıtılmasını beklenen iPhone 8 yerine iPhone X sahne aldı.

iPhone 8, tam da beklediğimiz gibi iPhone 7 ve 7 Plus ile aynı tasarım çizgisine sahip bir model olarak karşımıza çıktı. iPhone X’den neredeyse çerçevesiz, ekran gövde oranı oldukça iyileştirilmiş ekranı dışında tasarımsal olarak bir farkı yok diyebiliriz.

iPhone 8 özellikleri

iPhone X’in etkileyici tasarımı iPhone 8’e yansıtılmamış olsa da, iPhone 7 ve 7 Plus görüntüsünde olsa da cihazın donanımında önemli iyileştirmeler yapılmış gibi görünüyor.

Öncelikli olarak kablosuz şarj desteği gelmiştir. Bunun ile beraber iPhone 7 ve 7 Plus’a göre daha hızlı şarj olabilen bir iPhone karşımızda görünüyor.

Hızlı ve kablosuz şarj dışında kamerada da iyileştirmeye gidilmiş durumda. İPhone 7 ve 7 Plus’ın kamerası maksimum 4K kalitede saniyede 30 kare çekimi desteklerken, iPhone 8’in kamerası 4K kalitede saniyede 60 kare çekimine izin vermektedir.

Ayrıca 1080p kalitede 240fps çekim artık mümkün durumda. Megapiksel değerlerine takılanlar için arka kameranın 12MP (OIS, tamamen yeni sensör, yeni renk filtresi, daha derin pikseller) ön kameranın da 7MP olduğunu söylemekte yarar var.

A11 Bionic işlemciden güç alan iPhone 8’in bellek ve bataryasına ilişkin bir bilgi her zaman olduğu gibi Apple tarafından paylaşılmasa da etkinlik öncesinde belli olmuştu.

iPhone 8’in 2GB, iPhone 8 Plus ve iPhone X’in 3GB RAM’e sahip olacağını biliyorduk. Batarya tarafında da önemli bir iyileştirmenin yapılmadığını tahmin ediyoruz.

Kişisel olarak düşüncelerimizi sorarsanız eğer iPhone 8 hayal kırıklığına uğratmış durumda. Apple şirketi daha çok iPhone X üzerinde durmuş gibi.

iPhone 8 cihazında daha çok farklılık bekliyorduk ancak iPhone 7 cihazını biraz daha geliştirip iPhone 8 diye tanıttılar.

iPhone 8 ne zaman çıkacak?

Home butonunun olmadığını söylemekte yarar var. Neredeyse çerçevesiz, True Tone OLED ekranı, üç boyutlu yüz tanıma özelliği (Face ID), A11 Fusion işlemcisi, dikey çift kamerası ile dikkatleri üzerine çeken iPhone X’in gölgesinde kalsa da iPhone 8 de tercih edilecek bir model olacaktır düşüncesindeyiz.

Apple’ın tasarımda değişikliğe gittiği ilk modelleri satın almayan kullanıcıların ilgi göstereceğini tahmin ediyoruz. iPhone 8’in çıkış tarihi ve fiyatı bilgileri de etkinlikte paylaşıldı.

Her zamanki gibi Amerika’da yaşıyorsanız iPhone 8’i hemen (15 Eylül) ön sipariş verebileceksiniz. 64GB ve 256GB depolama seçenekleri olan telefonun yurt dışı 699 dolardan başlamaktadır.

iPhone 8 Türkiye fiyatı

iPhone 8 Türkiye fiyatı 4420 TL, iPhone 8 plus cihazın Türkiye fiyatı ise 4760 TL olacak gibi düşünüyoruz. Bu rakamlar henüz resmi değil ancak Amerika’daki satış fiyatı ile ülkemizdeki vergi toplamı ile bu fiyat ortaya çıkmaktadır.

Kontrol Ediliyor

sosyal-medya-uzmani

Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar?

Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar? Sosyal medya uzmanları neler yapar? Bu makalede sizlere bunlardan bahsedeceğiz. Özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir