Başlangıç / SAĞLIK&SPOR / Güzelliğin Sırrı Havuç Maskesi
havuc-maskesi

Güzelliğin Sırrı Havuç Maskesi

Güzelliğin sırrı havuç maskesi… Havuç, vücudunuzda cildi pürüzsüzleştirici A vitaminine dönüşen betakaroten içermektedir. Ayrıca havuç cilde verilen UV zararını azaltmaya yarayan diğer karotenoidlerden mevcuttur.

Güzelliğin Sırrı Havuç Maskesi

Bir havuç sizin günlük A vitamini ihtiyacınızın iki katı kadarını karşılamaktadır. Aynı zamanda hem lif bakımından zengindir ve  yağsızdır.

Havuç, bol A vitamini ile cilde temizlik ve pembelik vermektedir. Ve ayrıca gözlerin sıhhatli kalmasını sağlamaktadır.
Kalp rahatsızlığı ve damar sertliği olanlara havuç çok faydalı bir gıdadır. Her gün tüketilen bir havucun da akciğer kanseri tehlikesini yarıya indirdiğini bildirilmektedir.
Kansızlık halinde ise, sabah, öğle ve akşam taze çıkarılmış 1 çay bardağı havuç suyu içilmesi, suyu çıkarılamaz ise ince rendelenmesi ve iyice çiğnenerek yenilmesi önerilmektedir.
Mide ve bağırsak kanamaları olduğu zaman da havuç suyunun çok fazla faydalıdır. Özel şekeri, A vitamini ve bol vitaminleri ile karaciğeri kuvvetlendirir ve kendi kendini tamir imkanı vermektedir. Vücuttaki üre asidi, ürat tuzları, benzeri yorgunluk maddelerini, diğer zehirleri idrar ile dışarı atmaktadır. Havuç maskesi nasıl yapılır?
Sivilceler için havuç maskesi 

 Malzemeler:
• 1 yemek kaşığı bal
• 2 yemek kaşığı havuç suyu ( rendelenmiş havuçtan elde edilir)
• 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı, 3 damla limon…
Hazırlanışı: Malzemeleri iyice karıştırınız.
Maskeyi cildinize sürdükten 20 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız.
Etkileri: Havuç maskesi cildinizin asit-baz oranını dengeler, Aynı zamanda hasarlı ciltler için onarıcı etkisi vardır. Havuç maskesini haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz.

Kontrol Ediliyor

cikolata-tansiyonu-dusuruyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor… Yediden yetmişe herkesin çok fazlası ile sevdiği çikolatanın insanı mutlu etmesinin dışında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir