Başlangıç / Makyaj / Eyelenir Sürmenin Püf Noktaları
eyeliner-nasil-sürülür

Eyelenir Sürmenin Püf Noktaları

 Eyeliner çekmenin püf noktası nedir?

Eğer sizde eyeliner çekmekten vazgeçemiyorsanız o zaman sizlere bu konu hakkında birkaç püf nokta söyleyebilirim.

eyeliner-nasil-sürülür-1

Eyeliner nasıl sürülür?Eyeliner nasıl çekilir? Eyeliner kullanırken aslında her çeşidini bilmek ve en az bir kez de olsa denemekte büyük fayda var. Neden diye soracak olursanız eğer, gözünüze en yakışanı bu şekilde daha iyi görebilirsiniz. Yani çektikten sonra hangisi sizi daha güzel gösteriyorsa o konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

Likit eyeliner, kalem Eyeliner ve jel eyelinerlar bulunmaktadır. Bunların arasında en fazla tercih edilen sürüldüğü zaman sağa sola taşmayan kalem eyelinerlardır. Genelde bu taşmayan ve yapması kolay olan tercih ediliyor. Ancak jel ve likit eyelinerlar ise yumuşak bir dokusu olduğundan dolayı biraz daha basit uygulanabilir. Daha gösterişli ve parlak göründüğü için bunlarda fazlasıyla tercih edilmektedir.

eyeliner-nasil-sürülür-2

  • Eyeliner sürerken sadece bir renge bağlanıp kalmayınız. Belki de kullandığınız eyeliner sizi ifade etmiyor ve tam tersi bir renk sizi ifade ediyor. Yeniliklere ve değişikliklere her zaman açık olmanızda büyük fayda var.
  • Eyeliner kullanırken düzgün sürebilmek oldukça önemlidir, ellerinizin titrememesi lazım, eğer eliniz titrerse doğru bir şekilde süremeyebilirsiniz. Eğer sizinde elinizde titreme oluyorsa bununda kolay bir yolu vardır. Kolunuzu bir yere sabitleyerek gözlerinize elinizi titretmeden eyeliner çekmeyi deneyebilirsiniz.
  • Eğer eyeliner çekmeye yeni başladıysanız eğer, büyük ihtimalle düzgün çekemeyeceksiniz. Bu konuda da sizlere birkaç fikir verebiliriz. Sizde ilk başlarda göz kapaklarınıza noktalar koyarak işe başlayın ve noktaları tamamlayın. Bu yöntemi yaptığınız zaman dümdüz bir çizgi halinde eyeliner çekmeyi başarırsınız.
  • Eyeliner sürerken eliniz ile gerginleştirmeyin ve yumuşak davranmaya özen gösterin. Bunun nedeni cildinizi eski haline döndürdüğünüzde çektiğiniz eyeliner düzgün görünmeyebilir.
  • Eğer sürmüş olduğunuz eyeliner gün içerisinde dağılmışsa bunun da çözümü vardır. Yapmanız gereken nemlendiriciler kullanarak ya da kapatıcı ile kötü görüntüyü yok etmek.

Kontrol Ediliyor

dogal-makyaj-tuyolari

Doğal makyaj tüyoları

Doğal makyaj tüyoları… Makyaj ancak saç ve ten renginiz ile uyumu yapıldığında mükemmel bir görünüm sağlar. Sarışınlar hangi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir