Başlangıç / SAĞLIK&SPOR / Evde Zayıflamanın Püf Noktaları
cansu-taşkın-tayt-resim

Evde Zayıflamanın Püf Noktaları

Evde zayıflamanın püf noktaları… Zayıf olmak kadın erkek herkesin hayali. Sağlıksız beslenme koşulları ve hareketsizlik ise, ideal kiloya ulaşmanın önündeki en büyük engel. İdeal kiloya ulaşarak sağlıklı ve fit bir görünüm elde etmenin yolu hem düzenli ve sağlıklı beslenmeden hem de hareket etmekten geçiyor. Uzmanlara göre kilo verme sürecinde yapılan diyetler %70 etkiliyken %30’luk kısmı da spor ve egzersizler oluşturuyor. Bu süreçte sporun en büyük faydalarından biri ise verilen kiloların yağdan gitmesini sağlaması olarak göze çarpıyor.

EVDE ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Modern dünyada diyet yemek servisi yapan firmalar yüksek talep görüyor. Spor salonları ise dolup taşıyor. Spor salonuna gitmeye vakti olmayan ya da tercih etmeyen kişiler evde kilo vermek için yöntemler arıyor. Sağlıklı yemekleri evde hazırlamak da söz konusu olabiliyor. Evde zayıflama yöntemleri

Spor yapmak denince ilk akla gelen spor salonuna gitmek olsa da evimizden çıkmadan spor yapıp kalori yakmak aslında çok kolay. Özellikle hanımların gün içerisinde yaptığı ev işlerini bile egzersiz olarak kabul edebiliriz. Ama zayıflama yolunda bunun tek başına yeterli olmayacağını da söylemek gerek. İnternet üzerinden kolaylıkla ulaşılabilen videolar ile olduğumuz yerde hızlı tempoda yürüyüş yapmak mümkün. Dans etmeyi seven kişiler ise hızlı bir parça eşliğinde eğlenerek kalori yakabilirler. Birçok spor marketten temin edilebilecek uygun fiyatlı bir matı yer sererek, mekik ve bisiklet çevirme gibi birçok hareketi de spor salonuna gitmeye gerek kalmadan kolaylıkla yapabiliriz.

Zayıflama sürecinde büyük öneme sahip beslenme konusunda ise Türk mutfağından alıştığımız bol yağlı, tuzlu, karbonhidratlı yemeklere veda etmemiz gerekiyor. Et, sebze, meyve gibi besinleri; zamanında ve doğru koşullarda tüketmekte bir sakınca bulunmuyor. Ancak bu süreçte unlu mamulleri, karbonhidratları ve işlenmiş gıdaları hayatımızdan çıkarmamız gerekiyor.

Kontrol Ediliyor

cikolata-tansiyonu-dusuruyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor… Yediden yetmişe herkesin çok fazlası ile sevdiği çikolatanın insanı mutlu etmesinin dışında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir