Başlangıç / SAĞLIK&SPOR / Bu Yiyecekler İştah Kesiyor
istah-kesen-yiyecekler-kizlarnedio

Bu Yiyecekler İştah Kesiyor

İştah Kesen Yiyecekler… İnsanların genel olarak fiziksel görünümü için yaptığı diyetler, dış görünümün yanı sıra, fazla kiloların, insanların sağlığı açısından önemlidir. Şimdi gelin iştah kesen yiyecekler nelerdir bakalım…

İştah Kesen Yiyecekler

-Elma: Elmanın iştahı bastırmasında ki en önemli etken lif bakımından zengin olmasıdır. Lifli olduğu için öğünler arasında yenilen elma, tokluk hissini uzatır. Ayrıca elma kandaki glikozu düzenlediği için, yapılan fiziksel aktivitelerde, ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlar.

-Salatalar: Yeşil yapraklı sebzeler, elma gibi bol miktarda lif içerdiğinden ve çok az kalorisi olduğundan, uzun süre tok kalınmasını sağlar. Diyetisyenler hazırlamış oldukları diyet listesinde, salatalar bolca yer vermektedir.

-Yulaf ezmesi: Yulaf ezmesi, yavaş yavaş sindirilen bir karbonhidrat olduğu için, tüketildiği zaman uzun süre tokluk hissi sağlar ve iştahı keser.

-Yeşil çay: İki öğün arası zaman fazla olduğunda yeşil çay içildiği zaman açlık bastırılır. Yeşil çay açlık veren hormonların salgılanmasını engelleyerek, tokluk hissi verilmesini sağlar.

-Acı biber: Acı biber direk olarak tüketildiği zaman her hangi bir etki göstermez fakat acı biberli yemekyendiği zaman, bol su içildiği için daha az yemek yenir ve daha az kalori vücuda girer.

-Protein: Karbonhidratların işlenmesini yavaşlatarak, tokluk hissini uzatır. Deniz ürünleri, yumurta ve tavuk gibi yüksek proteinli ürünler, tokluk hissini uzun tutar.

-Yağ: 2 öğün arasında vücudu tok tutacak olan aynı zamanda sağlıklı bir yağ kaynağı olan, bir avuç fındık, ceviz, 4-5 tane zeytin tokluk hissi verir.

istah-kesen-yiyecekler-kizlarnedio1

Kontrol Ediliyor

cikolata-tansiyonu-dusuruyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor… Yediden yetmişe herkesin çok fazlası ile sevdiği çikolatanın insanı mutlu etmesinin dışında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir