Başlangıç / SAĞLIK&SPOR / Boyun Kırışıklığından Kurtulma Yöntemi
boyun-kirisikligi-kizlarnedio

Boyun Kırışıklığından Kurtulma Yöntemi

Boyun kırışıklığı nasıl geçer? Aşağıdaki sizler için derlediğimiz bu pratik yöntemler ile boyun kırışıklıklarına artık son verebilirsiniz.

Boyun kırışıklıkları; zararlı güneş ışınlarına maruz kalma, yanlış beslenme, genetik yatkınlık gibi sebepler ile ortaya çıkmaktadır.

Boyun kırışıklığı nasıl geçer?

Cilt bakımı yaparken sadece yüzünüze değil yüzünüzün bir tamamlayıcısı olan boyun bölgenize de bakım yapmanız gerekmektedir. Bu pratik yöntemler ile boyun kırışıklıklarını daha başlamadan durdurabilirsiniz.

Zeytin yağı: Gün aşırı zeytinyağı ile boynunuza masaj yaparsanız boyun derinizi nemlendirerek kuruluğa bağlı kırışıklık ile başa çıkabilirsiniz.

Ananas: Antioksidan içeren ananas aynı zamanda cildin esnek olmasını sağlamaktadır. Haftada bir kere ananası boyunuza sürün 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayınız. Farkı hissedeceksiniz.

Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağının cilde olan faydasını bilmeyen hemen hemen yoktur. Bu yağı her gece yatmadan önce boynunuza masaj yaparak sürüp uyursanız sabah kalktığınızda boyun bölgenizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Yumurta akı: Yumurta akının cildi sıkılaştırma özelliği mevcuttur. Bir yumurta beyazını ayırın ve bir pamuk yardımı ile boyun bölgenize sürünüz. 30 dakika bekleyin cildinizin kalıp gibi sıkılaştığını iki günde bir yapınız.

Aloe Vera: Aloe vera yağı cildi yumuşatıcı etkisi ile bilinmektedir. Düzenli olarak her gün boynunuza bu yağı sürerseniz boyun bölgesindeki kırışıklıkları daha oluşmadan önleyebilirsiniz.

Patates suyu: Patates suyunun cildi onarıcı özellikleri mevcuttur. Taze sıkılmış patates suyunun içine bir damla limon sıkıp cildinize uygulayınız. 20 dakika bu şekilde bekledikten hemen sonra ılık su ile durulayınız. Bu maske cildiniz sıklaştırırken aynı zamanda boyun bölgesinde oluşan lekelerinde giderecektir.

Süt: Sütün içine biraz bal koyun ve boyun bölgenize uygulayınız. 30 dakika bu şekilde bekleyiniz. Boyunuzun yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Kontrol Ediliyor

cikolata-tansiyonu-dusuruyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor… Yediden yetmişe herkesin çok fazlası ile sevdiği çikolatanın insanı mutlu etmesinin dışında …

2 yorumlar

  1. cildim eskisinden daha güzel

  2. Patates suyunu denedim cildime çok faydalı oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir