Başlangıç / SAĞLIK&SPOR / 27 Yaşından Sonra Neden Kilo Alınır?
27-yasindan-sonra-neden-kilo-alinir-780x400

27 Yaşından Sonra Neden Kilo Alınır?

27 Yaşından Sonra Neden Kilo Alınır? Yaş ilerledikçe ve özellikle 30 yaş sonrasında metabolizma hızı da yavaşlamaktadır. Metabolizma hızı kısaca harcanan enerji anlamına gelmektedir. Fiziksel aktiviteden uzak bir yaşantı sürülüyorsa alınan besinler sonucunda kilo almak kaçınılmaz olabilir.

27 Yaşından Sonra Neden Kilo Alınır?

Yavaşlayan metabolizma hızı dolayısıyla besinlerin vücutta enerjiye dönüşümünün yavaşlığı anlamına geliyor ve enerji yerine yağ dokusu olarak depolanıyor. Bununla birlikte bazı kronik hastalıklara da kapı aralanmış oluyor. Sağlıklı bir şekilde yaşamı sürdürmek için ilerleyen yaş ile birlikte beslenmeye daha çok dikkat edilmelidir. Ve fiziksel aktiviteyi günlük yaşantıya dahil etmek gerekiyor. Zayıflama başlı başına bir amaç olmamalı önemli olan sağlıklı bir şekilde kilo vermek. Kas kitlesi yoğunluğunu artıracak düzenli egzersizler uygulayarak besinlerin yağ dokusuna dönüşümü engellenebilir.

Uzman Desteği Ne Zaman Gerekiyor?

Birçok faktörle birlikte insülin direnci ve hormonal durumlar da metabolizma hızını etkileyen diğer faktörlerdir. Dikkat edildiği halde kilo veremiyor aksine alınıyorsa, bu durumlar göz önünde bulundurularak mutlaka bir doktora görünmek gerekmektedir. İlerleyen yaş ile birlikte kilo alınmasının bir diğer sebebi uygulanan yanlış diyetlerdir. Hızlı kilo vermek adına öğün atlayabiliyor, yeterli sıvı vücuda girmiyor olabilir. Zayıflamak için açlık diyetleri bilinçsizce uygulanıyor ve vücut sağlığı açısından zararlı sonuçlara varabiliyor. Aslında her bireyin vücut analizlerine dayanarak kişiye özel diyet listeleri kilo verme veya ilerleyen yaşa rağmen kilo durumunun korumasına yardımcı olan en sağlıklı yoldur.

Sizde Evde Spor Yaparak Kilo Vermek İstiyorsanız

EVDE ZAYIFLAMANIN PÜF NOKTALARI YAZIMIZA BURAYA TIKLAYARAK GİDEBİLİRSİNİZ

 

Kontrol Ediliyor

cikolata-tansiyonu-dusuruyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor

Çikolata tansiyonu düşürüyor… Yediden yetmişe herkesin çok fazlası ile sevdiği çikolatanın insanı mutlu etmesinin dışında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir